عطرسازان بزرگ

اندی تاور-آشنایی با عطرسازان بزرگ-Andy Tauer

تاور پرفیوم

 

اندی تاور بزرگ یکی از عطرسازان مطرح دنیاست که متولد سوییس است .

اندی تاور

عطار اندی تاور

پدر اندی تاور کارمند یک داروخانه بود و اندی تاور به واسطه شغل پدر از سنین کودکی با داروسازی و شیمی آشنا شد.

اندی تاور دانش آموخته رشته شیمی است که تحصیلات خود را تا اخذ درجه دکتری در شاخه “بیولوژی مولکولی” ادامه داد.

تاور؛ علاوه بر فعالیت در عطرسازی؛ نیمی از هفته را به مدیریت پروژه های “آی تی” اختصاص می دهد و این فعالیت به سان سفر از دنیای روایح به کهکشانی دیگر است که همچنان برای او در سایه عطرسازی قرار دارد.

اندی با عطار های معروفی بطور اتفاقی آشنا شد و این زمینه ای بود تا علاقه اش را به عطریات و خلق آثار هنری معطر کشف کند .

آثار اندی با امضای خودش بفروش می رسند و اغلب شرقی ، رمانتیک ، رمزآلود و خاص هستند . اندی به کار طراحی و نقاشی هم می پردازد و نمونه ی کارهایش را می توانید در وب سایت خودش مشاهده کنید .

عطر های اندی تاور

عطرهای نیش اندی تاور

اندی تاور همواره تأکید می کند که در هیچ یک از مدارس معتبر عطرسازی آموزش ندیده است، به کمپانی یا تولیده کننده بزرگی وابسته نیست و عطرسازی مستقل است که ارتباط عمیقی با ساخته های خود دارد.

ساخته هایی که تمام مراحل آفرینش آن ها توسط خود او انجام می شود.

از طراحی ها و عکس برداری ها برای الهام گیری، تا اجرای طرح ها و تعیین چارچوب های اولیه و در نهایت رسیدن به رایحه مطلوب.

حتی طراحی بطری ها و بسته بندی محصولات را خود او انجام می دهد و پس از امضای کارت پستالی کوچک که روی آن عبارت “لذت ببرید” درج شده است؛ یکی از عطرهای “اندی تاور” آماده ارائه است.

تاور پرفیوم

اندی تاور

تاور پرفیومز؛ رؤیایی است که به واقعیت تبدیل شده است. دیدگاه همیشگی من در خلق عطر؛ آفرینش آثاری بدیع و فراتر از یک عطر معمولی است.

هدف من ساخت عطر به شیوه پیشینیان است: عشق به روایح، انتخاب بهترین مواد موجود، آفرینشی بر اساس خلاقیت و برخاسته از شور و عشقی ناب.

مسیری که سر انجام آن ارائه لذتی عمیق از یک عطر است. وَرای هر عطر؛ تصویری وجود دارد که مرا راهنمایی می کند و در پشت هر تصویر معطر آرزویی نهفته است. آرزوی شکل دادن یک احساس بی همتا.

اولین فعالیت گسترده و قابل توجه اندی تاور؛ اقدام به راه اندازی و به عبارت بهتر توسعه “تاور پرفیومز” در سال ۲۰۰۵ است. مجموعه “کلاسیکس” از این خانه در سال ۲۰۰۵ توجه همگان را به خود جلب کرد و تحسین جهان عطر را به همراه داشت.

نخستین عطر مجموعه کلاسیک اندی تاور و نخستین اثر “تاور پرفیومز“؛ عطر “ل ماروک پور اِل” است که در سال ۲۰۰۵ معرفی شد.

اندی تاور پور اله

اندی تاور مارک پور اله

این عطر که نمایشی ویژه و عمیق از رز و یاس با شخصیتی صمغی و دودی در پایه ای از سدر و پچولی است؛

علی رغم ارائه فضایی زیبا و هنرمندانه؛ چندان دیده نشد و تاور را بر آن داشت تا دیگر اثر خود را در همین سال معرفی کند.

علاوه بر ساخت عطرهای تاور پارفیومز؛ فعالیت های اندی تاور در دهه دوم قرن جدید و از سال ۲۰۱۱؛ شکل گسترده تری به خود گرفته است.

او در سال ۲۰۱۱ با خانه “تابلو د پارفومز” به همکاری پرداخت.

در سال ۲۰۱۲ علاوه بر ساخت چند عطر جدید نظیر “رُزِتا” برای “تابلو د پارفومز”؛ ادکلن تحسین بر انگیز و زیبای “لیس د دِزِرت” با فضایی حیوانی و پودری از همراهی عنبرسائل، زنبق بر پایه ای از سدر را برای خانه نوپای “دِسِنیال” آفرید.

همچنین تاور مجموعه ای تحت عنوان “تاور ویل” را در سال ۲۰۱۴ ارائه کرد. عطرهایی ساخته شده از روغن های طبیعی و با غلظتی بالا که با نام نوت اصلی کار ارائه می شوند: “رز فِلش ۲۰۱۴″، “آمبر فِلَش ۲۰۱۵“، “اینسِنس فلش ۲۰۱۵” و “توبرُز فلش ۲۰۱۶″؛ نمونه ای از آثار این مجموعه هستند.

 

امتیاز محصول

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.